Ridskolan Stockby AB är belägen på södra delen av Lidingö och har ca 650 ridande elever/vecka. Vi har 40 lektionshästar varav hälften är ponnyer. Anläggningen har stall för 48 hästar samt 2 ridhus.
Vi söker nu en instruktör för lektioner på lördagar (men även med möjlighet att rycka in som vikarie under vardagskvällar vid behov) med god utbildning och erfarenhet i yrket. Du skall ha stort intresse av att arbeta med undervisning på alla nivåer. Vi förväntar oss att du är ambitiös, ansvarskännande och har god samarbetsförmåga. Lön enligt avtal.
Vi ser med glädje fram emot Din ansökan snarast per post eller mail.
För eventuella frågor kontakta Sandra Backström på telefon 087674200 eller via mail sandra.backstrom@ridskolanstockby.se

Ridskolan Stockby
Stockbyvägen 2
181 41 Lidingö
www.ridskolanstockby.se