Ridning & Ledarskap – Ridning som verktyg i ditt ledarskap.

Du får konkreta verktyg för kommunikation och ledarskap och du får göra övningar som ger dig större kunskap om dina resurser och tränar dig i att använda dem. Det du lär dig kommer du omedelbart att kunna omsätta i praktiken när du är tillbaka i vardagen eller på jobbet och även i din ridning. Dagen består av föreläsningar, workshop och ett ridpass samt avsuttna övningar tillsammans med hästen. Kursen passar för dig som arbetar som chef men även för dig som vill utveckla ditt personliga ledarskap – både till häst och i din vardag.

DATUM: 24 november, kl 8-17
PLATS: Ridskolan Stockby, Lidingö.
KURSLEDARE: Johanna Hallin – VD och instruktör, Catarina Enholm – ledarskapsutvecklare, Catharina Hansson, kursledare.
KURSAVGIFT: 6.900 kr – då ingår ridningen, utbildningen, lunch, fika och dokumentation från dagen.

ANMÄLAN: Mailas till Johanna Hallin; johanna.hallin@ridskolanstockby.se,

Inför utbildningen kommer en av våra kursledare att ringa upp dig för en intervju så att både du och vi är väl förberedda inför dagen.

FRÅGOR:                                                                                                                                                      Johanna Hallin, VD Ridskolan Stockby
johanna.hallin@ridskolanstockby.se.
Tel 070-996 65 00