Ridinstruktör/administration
Ridskolan Stockby AB är belägen på södra delen av Lidingö och har ca 650 ridande elever/vecka. Vi har 36 lektionshästar varav hälften är ponnyer. Anläggningen har stall för 48 hästar samt 2 ridhus.
Vi söker Dig som är utbildad ridlärare/ridinstruktör och som har goda administrativa kunskaper. I arbetsuppgifterna ingår lektioner på olika nivåer, stalltjänst, personalansvar med schemaläggning av fast och extrapersonal, ta in vikarier etc, kundkontakter – mail, telefon,
planering av- och inlägg i ridgrupper, planering av söndags- och helg-aktiviteter i samarbete med övriga kollegor mm. Vi förväntar oss att du är ambitiös, ansvarskännande och har god samarbetsförmåga, är stresstålig och kan hålla många bollar i luften samtidigt.
Beroende på Dig som söker kan tjänsten anpassas till Dina kvalifikationer och intressen. För den händelse Du inte är ridinstruktör kan tjänsten anpassas till rent administrativt arbete (deltid).
Lön enligt avtal, tillträde 1 februari.
Vi ser med glädje fram emot din ansökan snarast, per post eller mail.

För eventuella frågor kontakta Lotta Harlestam 08-7674200, 0734-345450 eller
Carl-G Leissner 08-7310091, 070-8807887.
www.ridskolanstockby.se, info@ridskolanstockby.se.
Ridskolan Stockby
Stockbyvägen 2
181 41 Lidingö