Tro det eller ej men vi är redan i gång och planerar för höstterminen!
Under första halvan av maj månad har alla lektionsryttare fått sin faktura för höstterminen. Om du ännu inte fått din faktura hör du av dig till ridskolans kontor så ordnar vi en ny till dig. I bland kan e-postfakturorna fastna i e-postprogrammets skräppostfilter så har du inte fått fakturan i din inkorg kan det vara bra att titta där.

Av din faktura framgår vilken dag och tid din ridgrupp är samt när terminen börjar, slutar och vilka dagar det inte är ordinarie lektionsverksamhet. Det kommer ingen separat kallelse inför terminens start utan all information finns på fakturan och dess bilaga.

Du som vill behålla din plats till höstterminen betalar anmälningsavgiften senast den 18 juni. Om du önskar avstå din plats till nästa termin vill vi ha din skriftliga uppsägning av platsen så snart som möjligt, dock senast den 25 juni.

Om du behöver byta riddag eller tid eller har några andra frågor kontaktar du kontoret på telefon 087674200 eller e-post info@ridskolanstockby.se